.
 
אור אוN הינו מפיץ מורשה של כרומגן

באתר תוכלו למצוא מגוון רחב של: דודי חשמל ושמש בכל הגדלים, קולטים, אביזרים ומוצרי חשמל

באתר זה ניתן לבצע הזמנה, לבצע רכישה מסודרת ואמינה ולקבל מידע רב במגוון נושאים
 
 .
 
 
מלא פרטים ונחזור אלייך בהקדם
 
* שם:
 
  טלפון:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מלאי אנרגיה: קולטי שמש

 
 

כאשר קונים דוד שמש חדש, צריך להחליט על תצורת המערכת על המרכיבים שלהועל היחסים ביניהם. אומנם דודי השמש נראים על הגגות אצל כולם אותו דבר וסטנדרטיים,אך בכל זאת יש הבדלים ודקויות ביניהם.

קולטי השמש הם אלו אשר מחממים את המים וגודל הנפח שלהם צריך להתאיםלדוד. בשביל דוד שמש בנפח קטן, בסדר גודל של חמישים עד שמונים ליטר מספיק קולט שמשסטנדרטי שגודלו תשעים על מאה שמונים סנטימטר. בשביל דוד שמש בנפח בינוני של מאהחמישים ליטר, יספיק קולט שמש יחיד גדול כמאתיים עשרים על מאה שלושים סנטימטר.

צריך שיהיה נוח להרי ולהוביל את הקולטים למקומם. קולטי השמש הם מאודכבדים ומאוד גדולים והרבה פעמים לא ייכנסו למעלית קונבנציונאלית וצריך יהיה להעלותאותם על ידי חבלים מחוץ למבנה, על כן יש להתייעץ על כך עם המתקין בטרם ההזמנה שלהקולטים.

מיכל דוד השמש צריך להיות גבוה מן הקולטים, ועל ידי כך מצטברים המיםהחמים בחלק העליון שלו. כדי לשפר את חזות דודי השמש הומצא דוד שמש עם צללית נמוכה,הווה אומר הקצה העליון של הדוד גבוה רק קצת מגובה הקולטים. זו מערכת יותר יפהואסתטית, אך מסתבר שהיעילות שלה הרבה יותר נמוכה, ולכן מומלץ לכם להתקין דוד שמשעם צללית גבוהה. אם אתם בכל זאת הולכים על הצד האסתטי ומתקינים דוד שמש בצלליתנמוכה, אנו ממליצים לכם להתקין גם שסתום אל חוזר אשר מונע מן המים החמים אשר בדודלחזור לקולטים בלילה ולהתקרר שם.

מיני סוגי הקולטים:

רוב הסוגים של קולטי השמש הוא הסוג הסטנדרטי, צינורות מתכת אשרמרותכים לסנפירים ממתכת, אשר צבועים בצבע שחור, והם מצויים בקופסת פח אשר מבודדתבבידוד פוליאוריטן מצידה התחתון ומכוסה זכוכית מהצד העליון שלה. ישנם כמה אלמנטיםחשובים שיש לשים אליהם לב:

מאיזו מתכת בדיוק עשויים הצינורות?

קולטי שמש שהינם זולים עשויים מצינורות ברזל, הם נחלדים ונסתמים כמובןבאבנית תוך מספר מועט של שנים. קולטי שמש איכותיים בנויים מצינורות נחושת אשרמרותכים לסנפירי נחושת בריתוך מיוחד.

 
 
 
אור און על המפה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף ראשי:

יחיאל 6, חיפה
טל': 8627151 – 04
פקס: 8626622 – 04 
 
 
 
סניף ת"א והשרון:

טל': 1800-33-44-66
 
 
 
סניף כרומגן נו"ש:

טל': 1800-220-220